Причини додаткових угод

На даний час існує Українська енергетична біржа, яка є єдиним постачальником релевантних біржових котирувань на енергетичні ресурси на території України. Для простого доступу на біржу існує офіційна сторінка www.ueex.com.ua/eng/exchange-quotations/natural-gas/, на котрій є вся важлива інформація та актуальні новини. Біржа підключена до державної системи Прозорро та має акредитацію від Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Таке положення дає можливість брати безпечну участь у торгах та використовувати котирування, як орієнтир на вартість газу.

Вартість газу

Для того щоб знати оптимальну вартість газу, консультанти системи Прозоро радять скористуватися спеціальною формулою, яка утверджена Міністерством економічного розвитку, та на офіційній сторінці www.ueex.com.ua скористуватися калькулятором.

Для точного розрахунку у поля калькулятору природного газу треба ввести наступні показники:

 • — Дата підписування угоди або дата попереднього уточнення вартості.
 • — Дата уточнення вартості.
 • — Попередня вартість природного газу за тисячу кубометрів з урахуванням податку.

Для того щоб оптимально отримати оптимальний показник вартості газу рекомендовано рахувати від одного місяця з початку дії угоди, це допоможе уникнути спотворення результатів. На офіційному сайті біржі є відео-інструкція для того, щоб детально зрозуміти, як працює калькулятор вартості природного газу.

Поширені причини для додаткових угод

Міністерство економічного розвитку та торгівлі внесла декілька рекомендацій завдяки якому зміна вартості природного газу при вчиненні публічних закупок, які повинні відбуватися лише на Українській енергетичній біржі, яка у свою чергу підключена до системи Прозорро і має високий рівень акредитації. Вартість природного газу, згідно з рекомендаціями, може бути прописана в додатковій угоді, завдяки спеціальній формулі, яка дозволяє враховувати біржові коливання.

Додаткові угоди досить поширене явище, особливо в закупівлях енергоносіїв. Ринок природного газу часто коливається тому вартість на природний газ постійно змінюються. Це зумовлює необхідність переглядати ціну на газ, встановлену договором. Якщо не підписати додаткову угоду, то або замовник буде неощадливо витрачати кошти, або постачальник не зможе постачати газ за старою низькою ціною, що зірве опалювальний сезон замовнику.

Для укладення додаткових угод може буди декілька причин, є винятком і прописані на законодавчому рівні:

 • зменшення обсягів закупівлі;
 • зміна ціни;
 • узгоджене зменшення ціни;
 • покращення якості;
 • продовження строку дії угоди;
 • зміна ціни у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів;
 • зміна зовнішніх показників (споживчі ціни, курси валют, регульованих тарифів і т. п.).

Задачі Української енергетичної біржи

Біржа має перечень задач з якими дуже добре справляється завдяки офіційному сайту.

Головними задачами є:

 • — Створення унікального майданчика для грамотної організації торгівлі енергоносіями, яка забезпечує ефективний інструмент біржової торгівлі для учасників ринку.
 • — Формування прозорої ринкової вартості, яка є індикатором не тільки для державних підприємств, а і для закордонних.
 • — Надання учасникам торгів особливий механізм, який дає можливість розв’язувати питання не тільки простих підприємств, а і професійних гравців енергетичної біржі.
 • — Розробка комплексу навчальних програм, які відповідають міжнародному рівню у даній галузі.

Related Post

Обзор The Elder Scrolls 5: Skyrim

Мультиплатформенная компьютерная ролевая игра, отличающаяся наличием необычного открытого мира, получила название The Elder Scrolls 5: Skyrim и заслужила внимание пользователей, которые с большим желанием готовы окунуться в виртуальный мир. Вы

Лучшая забота о сельской культуре

Для того чтобы обеспечить лучшую защиту сельскохозяйственным культурам, следует применять современную технику разного рода. В частности, для обеспечения защиты от сорняков и вредителей, нужно применять опрыскиватели. Эти специальные устройства работают

Покупка арештованого майна через систему Прозорро

Арештоване майно боржників обов’язково підлягає негайному продажу для погашення боргів особи, яку за рішенням суду визнано боржником. Така доля цього майна була вирішена та прописана у діючому законодавстві Україні.Продаж майна